Kaip paruošti siuntą
-
Kaip supakuoti
siuntą?Siuntos dėžę pasirinkite pagal siunčiamo daikto formą ir dydį. Galima papildomai naudoti gofro kartoną, polietileną, kartonines dėžutes bei dėžes. Naudokite naujas pakuotes, kadangi naudotos ne visada būna pakankamai tvirtos. Jeigu daiktus siuntimui pakuojate į naudotą dėžę, pašalinkite arba užtušuokite ant jos visus senus siuntų lipdukus (adreso korteles) bei barkodus.
Jeigu norite, kad originali prekės pakuotė būtų išsaugota, o persiunčiant ant jos nebūtų daromos būtinos žymos, prekę supakuokite į papildomą dėžę. Į pakavimą galima žiūrėti kūrybingai. Kaip pakavimo medžiagą galite panaudoti tapetus, polietileno maišelius, batų dėžutes. Svarbu, kad pakuotė būtų tvirta, neiširtų ir, ant jos būtų galima užrašyti gavėjo bei siuntėjo duomenis. Pakuotė turi turėti lygų paviršių siuntos lipdukui (adreso kortelei) užklijuoti arba gavėjo bei siuntėjo duomenims nurodyti. Pakavimui pasirinkite tokią medžiagą, kad ant jos būtų galima priklijuoti siuntos lipduką (adreso kortelę). Pavyzdžiui, ant tekstilės siuntos lipdukas (adreso kortelė) laikosi blogai, ir bet kuriuo momentu ji gali atsiklijuoti.
-
Kokio dydžio
turi būti pakuotė?Pasirinkite tinkamo dydžio pakuotę. Per didelėje pakuotėje jos turinys gali slidinėti, sulūžti, sudūžti bei susigadinti. Per mažoje pakuotėje siuntos turinys taip pat gali susigadinti. Pavyzdžiui, jeigu drabužiai sugrūsti į siaurą polietileno maišelį, maišelis gali suplyšti. Tokiu atveju patariame naudoti tvirtas arba dvigubas pakuotes.
Siuntos turinys pakuotės viduje negali slidinėti. Pakuotė turi būti pakankamai didelė, kad esant reikalui, būtų galima panaudoti u=pildo medžiagą. Pakuotė turi būti nemažesnė kaip 2cm x 9cm x 14cm, kadangi rūšiavimo terminaluose siuntoms pervežti naudojami atviro tipo konteineriai tinklo sienelėmis, iš kurių mažesnių matmenų siuntos gali paprasčiausiai iškristi. Jeigu norite išsiųsti labai mažus daiktus, geriausia juos siųsti dideliame voke. Jeigu reikia, mažą daiktą galima įdėti į didesnę dėžutę, o laisvą erdvę užpildyti užpildo medžiaga.
-
Ar reikia naudoti
užpildo medžiagą?Siunčiant siuntą, visada rekomenduojame naudoti užpildo medžiagą. Tinkama užpildo medžiaga gali būti specialios granulės bei burbulinė plėvelė. Labai lengvoms siuntoms, kaip užpildą, galima naudoti popierių. Užpildo medžiagos ant dėžutės dugno turi būti ne mažiau 5 cm.
Atminkite!
Siųsdami siuntas su lengvai dūžtančiais daiktais, galite užsakyti papildomą paslaugą ‚ATSARGAI‘. Mes neatsakome už siuntos turinio saugumą, jeigu siunčiant trapų ar dūžtantį daikta, ant pakuotės nėra žymos apie būtiną atsargų elgesį su siunta.
Atminkite!
Siuntą su skysčiu galima papildomai paženklinti rodyklę vaizduojančiu ženklu. Matydami šį ženklą siuntų rūšiavimo terminalo darbuotojai galės suprasti kuria puse į viršų laikyti siuntą. Tai sumažins skysčio išsiliejimo riziką.
Kaip užrašyti adresą ant siuntos?
Siunčiant siuntas per paštomatus, nereikia ranka užrašyti adreso ant siuntos. Paprasčiausia įveskite siuntos duomenis į savitarnos sistemą, kur galima atsispausdinti siuntos lipduką (adreso kortelę) ir užklijuokite jį ant siuntos. Siuntos lipduką (adreso kortelę) užklijuokite ant lygaus pakuotės paviršiaus.
Suvedant siuntos gavėjo ir siuntėjo duomenis savitarnos sistemoje ar prie paštomato, reikėtų vengti rašyti pavadinimų sutrumpinimus, raidžių santrumpas, skaičius ar ženklus, kurie nėra visuotinai žinomi, nes tai gali apsunkinti siuntos pristatymą gavėjui.