Kaip paruošti siuntą

Tinkamas siuntų pakavimas ir ženklinimas yra svarbi siuntos gabenimo ir pristatymo dalis, nes prieš pasiekdama gavėją, OMNIVA siunta praeina daugiau nei penkis logistikos grandinės etapus. Tinkama ir saugi siuntos pakuotė padės užtikrinti, kad jūsų siunta saugiai pasiektų savo kelionės tikslą.

Savo siuntą supakuokite taip, kad ją gabenant niekas nesudužtų, nesulūžtų ar nesusigadintų. Taip pat supakuota siunta neturi kelti pavojaus terminalo darbuotojams ir gadinti kitų siuntų. Savo vardą, adresą, gavėjo vardą ir adresą atspausdinkite ir priklijuokite prie siuntos.

Siuntos pakavimui turi būti naudojamos tinkamai parinktos pakavimo medžiagos ir siuntų užpildai. Kviečiame skaityti plačiau, kaip pakuoti siuntą, ir šiame puslapyje surasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus dėl siuntų pakavimo ir ženklinimo reikalavimų. Prašome atkreipti dėmesį į birias, trapias, dūžtančias ir kitas specialiąsias siuntas, kurių pakavimas reikalauja ypatingo siuntėjo dėmesio.
 
 • Kokią medžiagą naudoti siuntos pakavimui?

  Medžiagą, skirtą siuntos pakavimui, pasirinkite pagal siunčiamo daikto formą ir dydį. Pakavimui gali būti naudojamos specialios siuntos pakuotės, pakavimo dėžės, siuntimo maišai, gofro kartonas, polietilenas ar kartoninės siuntinių dėžutės. Geriausia, jei siuntos pakavimas būtų atliekamas naudojant naujas pakuotes, kadangi naudotos medžiagos ne visada būna pakankamai tvirtos. Jei vis dėlto daiktus siuntimui pakuojate į jau naudotą medžiagą, pašalinkite nuo jos visus senus siuntų lipdukus (adreso korteles) bei barkodus.

  Jeigu norite, kad originali prekės pakuotė būtų išsaugota, o persiunčiant ant jos nebūtų daromos būtinos žymos, prekę supakuokite į papildomą dėžę. Nepamirškite, kad siuntų pakavimas gali būti kūrybiškas procesas. Kaip pakavimo medžiagą galite panaudoti tapetus, polietileno maišelius, batų dėžutes. Svarbu, kad pakuotė būtų tvirta, neiširtų ir ant jos būtų galima užrašyti gavėjo bei siuntėjo duomenis. Pakuotė privalo turėti lygų paviršių siuntos lipdukui (adreso kortelei) užklijuoti arba gavėjo bei siuntėjo duomenims nurodyti. Pakavimui pasirinkite tokią medžiagą, kad ant jos būtų galima priklijuoti lipduką (adreso kortelę). Pavyzdžiui, pakavimas tekstilinėmis medžiagomis gali atrodyti gražiai, tačiau ant tekstilės siuntos lipdukas (adreso kortelė) laikosi blogai ir bet kuriuo momentu gali atsiklijuoti.

   
 • Kokio dydžio turi būti siuntos pakuotė?

  Kaip supakuoti siuntą, kad ši kelionės tikslą pasiektų visiškai saugi? Vienas svarbiausių darbų – parinkti tinkamo dydžio siuntų pakuotes. Per didelėje pakuotėje siuntos turinys gali slidinėti, sulūžti ar sudužti. Per mažoje pakuotėje siunta taip pat gali susigadinti. Pavyzdžiui, jeigu drabužiai sugrūsti į siaurą polietileno maišelį, maišelis gali suplyšti. Tokiu atveju patariame naudoti tvirtas arba dvigubas siuntų pakuotes.

  Siuntos turinys pakuotės viduje negali slidinėti. Siuntos pakuotė turi būti pakankamai didelė, kad esant reikalui, būtų galima panaudoti užpildo medžiagą. Pakuotė turi būti ne mažesnė kaip 2 cm x 9 cm x 14 cm, kadangi rūšiavimo terminaluose siuntoms pervežti naudojami atviro tipo konteineriai tinklo sienelėmis, iš kurių mažesnių matmenų siuntos gali paprasčiausiai iškristi. Jeigu norite išsiųsti labai mažus daiktus, geriausia juos siųsti dideliame voke. Jeigu reikia, mažą daiktą galima įdėti į didesnę dėžutę, o laisvą erdvę užpildyti užpildo medžiaga.

   
 • Ar siuntai reikia naudoti užpildo medžiagą?

  Kad OMNIVA siunta saugiai pasiektų kelionės tikslą, siunčiant siuntinį visada rekomenduojame naudoti užpildo medžiagą. Paprastai tokiu atveju naudojamos kiek didesnės dėžės pakavimui, kad užpildo medžiaga kokybiškai padengtų laisvą dėžutės plotą. Tinkama užpildo medžiaga gali būti specialios granulės bei burbulinė plėvelė. Labai lengvoms siuntoms kaip užpildą galima naudoti popierių. Užpildo medžiagos ant dėžutės dugno turi būti ne mažiau 5 cm.

 • Kokias tvirtinimo medžiagas rinktis?

  Pakavimo maišai, dėžutės ar kitos siuntų pakuotės turi būti sutvirtintos naudojant tinkamas tvirtinimo medžiagas. Rekomenduojame naudoti tempimui atsparią lipnią juostą. Šiam darbui puikiai tiks polipropileno lipni juosta, vinilinė lipni juosta ar stiklo pluošto lipni juosta (juosta, sustiprinta stiklo pluoštu). Jei OMNIVA siuntimas vykdomas paštomatu, nepamirškite įsitikinti, ar supakuotas siuntinys atitinka paštomato skyrelio išmatavimus.

 • Kada ir kaip naudoti specialiosios paskirties ženklus?

  Ypatingo transportavimo dėmesio reikalaujančios OMNIVA siuntos turi būti pažymėtos specialiosios paskirties ženklais. Kad siuntos pristatymas būtų maksimaliai saugus, siuntėjas įsipareigoja tinkamai pažymėti trapias, elektronikos ar dūžtančias prekes specialiosios paskirties ženklais, kuriuos galite atsispausdinti mūsų internetinėje svetainėje šiame dokumente. Pritvirtinkite visus specialiosios paskirties ženklus šalia adreso kortelės. Patikrinkite, ar specialiosios paskirties ženklai yra matomi ir įskaitomi bei neuždengia vienas kito.

  Norime atkreipti dėmesį, kad specialiųjų siuntų ženklinimas neatleidžia siuntėjo nuo jo įsipareigojimų tinkamai supakuoti siuntą, naudojant tinkamas pakavimo medžiagas siuntos turiniui apsaugoti.

   
 
 

Trapių ir dūžtančių daiktų pakavimo rekomendacijos

 

Temperatūrai jautrių siuntų pakavimo rekomendacijos

Mes norime užtikrinti, kad visos OMNIVA siuntos savo kelionės tikslą pasiektų visiškai saugios ir tinkamos kokybės, tačiau siuntimas OMNIVA paštomatais ar naudojantis kurjerių paslaugomis yra susijęs su keliasluoksniais logistikos grandinės etapais, todėl siuntėjas privalo pasirinkti tinkamą pakuotę ir žinoti, kaip supakuoti siuntinį, kad jis nebūtų pažeistas ar sugadintas transportavimo metu. Mes negalime prisiimti atsakomybės dėl siuntos pažeidimų, jei ji siunčiama nesilaikant siuntų pakavimo ir ženklinimo reikalavimų. Kviečiame susipažinti su išsamiomis siuntų pakavimo ir ženklinimo gairėmis, kurias rasite šiame dokumente.

Dėkojame jums už tinkamai supakuotą siuntą!
Savitarna verslui Prisijungti
Savitarna privatiems Prisijungti

Pagrindinis ofisas: Kauno g. 10, Ramučiai
LT-54466 Kauno rajonas
Vilniaus padalinys: Kirtimų 47-210, LT-02244 Vilnius

Įmonės kodas 300087912
PVM mokėtojo kodas LT100001549013
Bankas SEB bankas
A/s LT06 7044 0600 0472 4666

Informacija apie paslaugas klientams:
8 700 55077
Darbo laikas: I-V 8:00-19:00